perkusistka, kompozytorka 

Photo by Luc Kordas

Aktualności 

 
Dorota Piotrowska/Sam Newsome Quartet @ Sopot Jazz Festival

Sopot Jazz Festival | 7.10.2017 | 19:00 | Sofitel Grand Sopot Hotel |

 

"Tegoroczny Sopot Jazz Festival odbędzie się w dniach 5 - 7 października i będzie drugim z planowanych pod kierownictwem artystycznym światowej sławy amerykańskiego saksofonisty, GREGA OSBY.
Ostatniego dnia festiwalu, 7 października, usłyszymy dwa projekty, w które zaangażowana jest polska perkusistka, od lat mieszkająca w Nowym Jorku, Dorota Piotrowska. W pierwszym, obok Piotrowskiej, usłyszymy utalentowanego polskiego pianistę Kubę Płużka i aktywną na międzynarodowej scenie jazzowej kontrabasistkę, Darię Chernakovą z Moskwy, skład uzupełni wybitna flecistka z Izraela, Tali Rubinstein. Drugi projekt wspóliderowany jest przez Dorotę Piotrowską i amerykańskiego saksofonistę sopranowego Sama Newsome'a."

Wiele dróg do szczęścia | Wywiad z Dorotą Piotrowską dla radiowej Trójki

– Nie potrafię ograniczyć się do jednej rzeczy. Mam wrażenie, że dzięki moim różnym zainteresowaniom utrzymuję równowagę – zaznacza rozmówczyni Grażyny Dobroń. Dorota Piotrowska wiecznie poszukuje. Uczyła w szkole, pracowała w restauracji, później nawet przy ONZ. Jej największą pasją była jednak od zawsze muzyka, a konkretnie perkusja.

W jakich prestiżowych szkołach pobierała nauki? Gdzie, po wielu podróżach, w końcu osiadła? Wszystko to i jeszcze więcej w załączonym nagraniu rozmowy. Zapraszamy do słuchania.

 

Ewa Uryga & New York Jazz Collective - Polska, Listopad 2015 

W tym roku Dorota zagości w Polsce podczas trasy koncertowej z Ewą Urygą! Na fortepianie zagra Mark Soskin, na kontrabasie Luques Curtis. Po więcej informacji proszę zajrzeć do kalendarza.

 

Ewa Euryga & New York Jazz Collective:

Ewa Uryga - vocals 

Mark Soskin - piano

Luques Curtis - bass

Dorota Piotrowska - drums

 

 

Tour schedule:

November 12, 2015 - Zgorzelec

November 13, 2015 - Poznań

November 14, 2015 - Słupsk

November 15, 2015 - Świdnik

November 17, 2015 - Lubin

November 27, 2015 - Kalisz

November 28, 2015 - Oleśno

November 29, 2015 - Katowice

 

 

 

NOVA - Club Bonafide - New York 2015

Nowy projekt autorstwa wokalistki Jennifer Hernandez - NOVA - to mieszanka jazzu i muzyki latynoamerykańskiej. Nadchodzący koncert w klubie Bonafide zapowiada się wyśmienicie. Na pianinie zagra Ariacne Trujillo Durand a na basie Daymar Calvario.

 

Dorota Piotrowska Quartet feat. Jeremy Pelt wystąpi w Fundacji Kościuszkowskiej w Waszyngtonie, Październik 2015, @KosciuszkoFound

Bilety:
$20 - KF Members
$25 - General Audience

RSVP:
bbernhardt@thekf.org
202 785 2320

 

Dorota Piotrowska Quartet feat. Jeremy Pelt:

Delandria Mills - flute

Jeremy Pelt - trumpet

Allyn Johnson - piano

Eric Wheeler - bass

Dorota Piotrowska - drums

 

1 sieprnia 2015 Dorota wystąpi gościnnie z "Sofia Project" niemieckiej saksofonistki Nicole Johänntgen na festiwalu Ystad Jazz w Szwecji 
 
1 lipca 2015 Dorota wystąpiła gościnnie w projekcie kanadyjskiej basistki Lauren Falls - Nowy Jork 2015
Wywiad z Dorotą już do nabycia w kwietniowym wydaniu magazynu JazzPress
http://www.jazzpress.pl/news/2671-jazzpress-kwiecien-2015 Do pobrania w formacie pdf: 
Dorota Piotrowska Project - Polska 2014

Dorota Piotrowska Project zawita znów do Polski! Tegoroczna trasa obejmuje warsztaty oraz kocerty na dwóch festiwalach jazzowych. W tym roku do zespołu dołączy światowej klasy trębacz i wielokrotny zdobywca plebiscytu magazynu Down Beat Jeremy Pelt oraz kubański perkusista Ismel Wignall. W sekcji rytmicznej znajdą się gwiazdy polskiej sceny jazzowej, Michał Barański na kontrabasie oraz Dominik Wania na pianinie. Klikając na wybrane wydarzenie wejdą Panństwo na stronę internotową zawierającą szczegóły dotyczące koncertu. 

Warsztaty z cyklu Historia Polskiego Jazzu w bibliotece na Greenpoincie

Serdecznie zapraszamy na wykłady cyklu Historia Polskiego Jazzu prowadzone przez Dorotę. Zajęcia odbywają się w Bibliotece na Greenpoincie a organizowane są przez Culture Shock Foundation.